بازیکنان آرسنال با کاهش دستمزدشان مخالفت کردند

با وجود توافق بسیاری از باشگاه ها با بازیکنان شان برای کاهش دستمزد درشرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات فوتبال باشگاه آرسنال نتوانست بازیکنان خود را راضی به کاهش دستمزد کند.
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

خبرها حاکی از آن است که بازیکنان باشگاه آرسنال با کاهش دستمزد خود در شرایط شیوع ویروس کرونا و تعلیق تمامی رقابت های ورزشی در اروپا و سراسر جهان مخالفت کرده اند. این در حالی است که تاکنون بسیاری از باشگاه های فوتبال اروپا با توجه به بحران موجود و کاهش درآمدهای باشگاه ها از طریق پخش تلوزیونی فروش بلیط و تبلیغات ضمن مذاکره با بازیکنان خود توافق کرده اند تا بخشی از دستمزد آنان را برای کمک به وضعیت مالی باشگاه کاهش دهند. 

باشگاه فوتبال آرسنال نیز در این میان با پیشنهاد کاهش ۱۲.۵ درصدی دستمزد بازیکنان خود به مدت یک سال سعی داشت تا قدری از فشار مالی موجود را کاسته و خود را برای تمامی سناریوهای ممکن اعم از عدم ادامه رقابت ها و یا برگزاری آن پشت درهای بسته آماده کند. چنانچه بازیکنان این باشگاه لندنی با پیشنهاد مدیران موافقت می کردند آرسنال می توانست با کاهش ۲۵ میلیون پوندی هزینه ها خود را در شرایط اقتصادی بهتری برای فصل آینده رقابت ها قرار دهد. 

گفتنی است این عدم توافق برای کاهش دستمزد در شرایطی صورت می پذیرد که بازیکنان باشگاه آرسنال برای به تعویق انداختن دریافت بخشی از دستمزد خود به منظور حفظ تمامی کارمندان باشگاه در شرایط فعلی را دارند ولی تمایلی برای کاهش ۱۲.۵ درصد از دستمزد خود به مدت یک سال را نداشته و با آن مخالفت کردند. در همین راستا جاش کرونکه فرزند استن کرونکه مالک آمریکایی آرسنال در پاسخ به انتقاد یکی از هواداران این تیم از عملکرد ضعیف در بازار نقل و انتقالات گفت : حقیقت این است که ما به اندازه یک تیم حاضر در لیگ قهرمانان دستمزد می دهیم درحالی که در لیگ اروپا حضور داریم و درآمد ما از این رقابت محدود است. این در وضعیتی است که آرسنال ممکن است فصل آینده نیز در لیگ اروپا حضور یافته و یا به طور کلی از صعود به رقابت های اروپایی باز بماند که در این صورت این موضوع به همراه بحران ناشی از اپیدمی ویروس کرونا وضعیت مالی این باشگاه را بیش از پیش تحت فشار قرار خواهد داد. اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399