کاماوینگا می تواند برای رئال مادرید بازی کند

مربی باشگاه رن فرانسه معتقد است که ادواردو کاماوینگا استعداد ۱۷ ساله فرانسوی این تیم قابلیت و کیفیت لازم برای بازی در رئال مادرید را دارد.
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

جولین استفن مربی تیم فوتبال رن فرانسه معتقد است که ادواردو کاماوینگا هافبک ۱۷ ساله و بسیار مستد این تیم از توانایی و کیفیت لازم برای حضور در باشگاه های بزرگ دنیا نظیر رئال مادرید برخوردار است. کاماوینگا مدت پنج سال در آکادمی باشگاه رن حضور داشته و در سن ۱۵ سالگی به تیم اصلی پیوسته و قرارداد حرفه ای امضا کرد. وی هم اکنون یکی از بازیکنان مهم تیم اش و همچنین از جذاب ترین استعدادهای فوتبال در اروپا به شمار می رود.

تعریف و تمجید سرمربی رن از کاماوینگا در شرایطی صورت می پذیرد که این بازیکن ۱۷ ساله علیرغم سن کم خود در سال ۲۰۱۹ میلادی در ۳۶ بازی برای رن به میدان رفت و ۱ گل و ۲ پاس گل نیز به ثبت رساند. این عملکرد درخشان در نخستین فصل حضور وی در باشگاه رن سبب شد تا تیم های بزرگ اروپایی مانند رئال مادرید متوجه استعداد بی نظیر کاماوینگا شده و برای به خدمت گرفتن او وارد عمل شوند. در این میان اگرچه زیدان به صراحت از علاقه خود به خرید پل پوگبا سخن گفته است اما به نظر می رسد کاماوینگا گزینه بعدی وی در خط هافبک به شمار می رود.

در همین راستا سرمربی رن در گفتگو با نشریه اسپانیایی as اظهار داشت : من  فکر می کنم که او کیفیت لازم برای حضور در رئال را دارد و در میان مدت می تواند با انتظاراتی که در بالاترین سطح فوتبال اروپا وجود دارد خودش را وفق دهد. وی افزود : روند رو به رشد کاماوینگا نشان دهنده آن است که او قابلیت های لازم برای جا افتادن و حضور در ترکیب ثابت باشگاه های بزرگ اروپا را دارد. با این حال سرمربی رن نسبت به انتقال زودهنگام ادوارد به باشگاه های بزرگ نیز هشدار می دهد و می گوید : من همیشه به او مشاوره می دهم و به او گفته ام که دست کم یک فصل دیگر در رن بماند چرا که در این باشگاه او می تواند به تمرینات خود و حضور در میدان به صورت مداوم ادامه داده و کیفیت خود را به اثبات برساند.

استفن معتقد است : کاماوینگا هنوز یک یا دو مرحله با انتقال به یک باشگاه بزرگ فاصله دارد. فراموش نکنید که تفاوت زیادی بین باشگاهی که شما در آن سالی ۳۶ بازی انجام می دهید با باشگاه بزرگی که هر سه روز یک بازی و در سال ۶۰ بازی در بالاترین سطح ممکن انجام می دهد وجود دارد.  

 

 اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399