سعودی ها در آستانه خرید سهام نیوکاسل

صندق سرمایه گذاری عربستان سعودی که در کنترل بن سلمان ولیعهد سعودی قرار دارد در تلاش است تا مالکیت ۸۰ درصد از سهام باشگاه نیوکاسل یونایتد را به دست آورد.
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به دنبال این است که طی ماه های آتی، سهام باشگاه نیوکاسل را  با ملبغ 379 میلیون دلار خریداری کند. مبلغی که احتملا به دلیل شیوع کرونا و افت ارزش نیوکاسل، کاهش نیز پیدا خواهد کرد.

صندوق سرمایه سلطنتی عربستان (PIF) که محمد بن سلمان کنترل آن را در دست دارد، در حال مذاکره با گروهی از سرمایه گذاران به ریاست "آماندا استاولی" متخصص امور مالی و سرمایه گذاری اهل انگلیس است. گفته می‌شود توافق نهایی طی روزها یا هفته‌هایی آتی انجام می‌شود اما مذاکرات همچنان در مرحله‌ای است که امکان شکست آن وجود دارد.

به این ترتیب بن سلمان 80 درصد مالکیت باشگاه را در دست خواهد داشت و استاولی هم از 10 درصد سهام باشگاه برخوردار می‌شود. 10 درصد باقی مانده هم به برادران میلیاردر دیوید و سیمون روبن می‌رسد. آن‌ها مالک املاک زیادی در نیوکاسل هستند.

"مایک اشلی"، مالک جنجالی نیوکاسل که این باشگاه را در سال 2017 با 134 میلیون پوند خریداری کرد، امیدوار است تا مالکیت نیوکاسل را واگذار کند و سعودی‌ها در سوی مقابل به عنوان بخشی از برنامه‌های بن سلمان در راستای اصلاحات اقتصادی کشور، تمرکز خود را روی ورزش و سرگرمی معطوف کرده اند. گفته می شود در صورت توافق نهایی، بن سلمان قصد دارد "مکس آلگری"، سرمربی ایتالیایی سابق یوونتوس را به عنوان مربی جدید نیوکاسل منصوب کند.

 در واقع یکی از اقدامات اولیه ای که گروه عربستانی مدنظر دارد، انتخاب یک سرمربی مطرح برای پروژه جاه‌طلبانه‌اش است و در این راستا با  آلگری تماس گرفته اند. مدت‌هاست که از لیگ برتر انگلیس به عنوان مقصد بعدی الگری نام برده می‌شود و حالا این سرمربی ایتالیایی، فرصت کار در لیگ برتر و در تیمی ثروتمند را پیش روی خود می‌بیند.

در واقع این تغییر مالکیت در حکم دوپینگ مالی عظیمی برای نیوکاسل است؛ تیمی که هم اکنون تحت هدایت "استیو بروس"، در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی لیگ جزیره جای دارد.

اشلی در ابتدا در سال 2017 باشگاه را برای فروش گذاشت و تعدادی از خریداران برای خرید آن ابراز تمایل کردند؛ علاوه بر این، "شیخ خالد بن زاید آل نهیان"، میلیاردر اماراتی نیز سال گذشته برای خریداری باشگاه ابراز تمایل کرد که البته مذاکرات به جایی نرسید.اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399