مارتینز و نیمار؟ بارسا پول خرید هیچ کدام را ندارد

بارسلونا امیدوار است تا در تابستان پیش رو با به خدمت گرفتن نیمار و لائوتارو مارتینز جان تازه ای به خط حمله خود بدهد.
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

نشریه گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا روز سه شنبه گذشته یک تیتر جالب برای خود انتخاب کرد و اظهار داشت این پیام اینتر به سران بارسلونا است : لائوتارو را می خواهید؟ گریزمان را بدهید!

براساس شواهد موجود اینترمیلان تنها در شرایطی مهاجم آرژانتینی خود را از دست می دهد که بلوگرانا بند آزادسازی ۱۱۱ میلیون یورویی او را فعال کنند بندی که تنها تا ۱۵ جولای سال جاری میلادی اعتبار داشته و بعد از آن دیگر تصمیم فروش و قیمت را اینتر تعیین خواهد کرد. با این حال بنظر می رسد که سران نراتزوری از هرگونه پیشنهادی که آنتوان گریزمان به عنوان بخشی از مبلغ انتقال مارتینز باشد استقبال خواهند کرد چرا که در ازای از دست دادن مارتینز یک فوروارد درجه یک را جایگزین او کرده اند. از سوی دیگر به نظر می رسد گریزمان نیز نسبت به این انتقال بی میل نباشد.

مطرح شدن نام گریزمان برای انتقال به اینتر درحالی مطرح می شود که مهاجم فرانسوی در نخستین فصل حضور در نیوکمپ نتوانست در سیستم سه مهاجمه بارسا به خوبی جا بیافتد. چرا که به باور بسیاری از کارشناسان گریزمان بیشتر یک مهاجم شماره ۹ مانند لوکاکو و لوئیز سوارز بوده و در سایر پست ها درخشش چندانی نخواهد داشت. گفتنی است بارسا در شرایطی ۱۲۰ میلیون یورو برای جذب گریزمان هزینه کرد که بیش از هرچیز به یک جانشین مناسب برای سوارز ۳۳ ساله نیاز داشت. موضوعی که سران بارسا را به فکر خرید مارتینز از اینتر انداخته و البته الکساندر ایساک مهاجم سوئدی و آینده دار سوسیه داد را نیز به عنوان پلن بی در لیست خریدهای تابستانی کاتالان ها قرار داده است.

علیرغم طرح پیشنهاداتی نظیر معاوضه گریزمن و لائوتارو هنوز هیچ چیز قطعی به نظر نمی رسد. بلوگرانا با مشکلات مدیریتی پیچیده ای دست به گریبان بوده و از سوی دیگر بنظر می رسد مشکلات مالی هم به مسائل مدیریتی افزوده شده است.

بارسا در شرایطی به دنبال انجام دو انتقال بزرگ است که شش نفر از اعضای هیئت مدیره در اعتراض به عملکرد بارتومئو استعفا داده اند

براساس گزارش های منتشر شده بارسلونا رقمی معادل ۶۰ میلیون یورو برای نقل انتقالات سال مالی ۲۰۲۰/۲۱ اختصاص داده است. از این مقدار ۳۱ میلیون یورو برای به خدمت گرفتن فرانسیسکو ترینکائو از براگا اختصاص یافت که در تابستان به ترکیب آبی اناری ها اضافه خواهد شد. در این میان نگرانی عمده آن است که بارسلونا باید رقمی معادل ۱۲۴ میلیون یورو از محل فروش بازیکنان خود درامد کسب کرده و به این ترتیب تعادل مالی مورد نیاز در بودجه سالانه خود را ایجاد کند. 

در این میان امیدواری سران بارسا این است که ختافه بتیس شالکه و نیس همگی بند خرید دائمی بازیکنانی که از بارسا قرض گرفته اند را فعال کرده و بدین ترتیب کوکورلا ژان کلر تودیبو کارلس پرز و موسی واگی به صورت دائمی باشگاه را ترک کرده و بخشی از ۱۲۴ میلیون یوروی مورد نیاز را تامین کنند. با این وجود حتی با قطعی شدن این قراردادهای قرضی تنها ۵۲ میلیون یورو نصیب بارسا خواهد شد و این بدان معناست که کاتالان ها برای جبران کسری بودجه خود آماده اند تا ساموئل اومتیتی کارلس آلنیا مارتین بریسویث و نلسون سمدو را در تابستان واگذار کنند. البته در این بین یافتن یک خریدار مناسب برای فیلیپه کوتینیو یکی از نگرانی های عمده مدیران بارسلونا به شمار می رود بازیکنی که هرگز در ترکیب بلوگرانا جا نیافتاد و هم اکنون بصورت قرضی برای بایرن مونیخ بازی می کند. قرارداد قرضی کوتینیو هم یک بند خرید دائمی به ارزش ۱۲۰ میلیون یورو دارد که بنظر می رسد ژرمن ها هیچ علاقه ای به فعال کردن این بند ندارند. این مسئله سبب شده است تا مدیران بارسا که دو فصل پیش ۱۶۰ میلیون یورو برای خرید کوتینیو از لیورپول هزینه کردند این روزها حاضرند تا این هافبک طراحی برزیلی را به مبلغ ۸۰ میلیون یورو به فروش برسانند. 

علیرغم کاهش ۵۰ درصدی قیمت کوتینیو بارسا به خوبی می داند که ممکن است این رقم محقق نشده و تیمی حاضر به پرداخت ۸۰ میلیون یورو برای کوتینیو نباشد. اینجاست که کاتالان ها به احتمال زیاد تصمیم به فروش عثمان دمبله خواهند گرفت بازیکن جوان و مستعدی که همیشه مصدوم بوده و هرگز نتوانست با ارائه نمایش های جذاب و داشتن تداوم جای خود را در ترکیب یازده نفره بارسا پیدا کند. لازم به ذکر است که بارسا او را در سال ۲۰۱۷ با مبلغی معادل ۱۰۵ میلیون یورو از بوروسیا دورتموند به خدمت گرفت. در چنین شرایط و بازاری ابی اناری ها در بهترین شرایط شاید بتوانند تنها یک سوم از ۱۰۵ میلیونی که برای دمبله هزینه کرده اند را بدست آورند و این یکی دیگر از نگرانی های مدیران غول بزرگ فوتبال جهان و اروپاست.

شیوع ویروس کرونا ضربه بسیار سختی به فوتبال وارد کرده و ساختارهای مالی شکننده آن را به لرزه درآورد. موضوعی که اثرات منفی آن در آینده مشخص خواهد شد و در حال حضر نمی توان از اثرات کرونا بر بازار نقل و انتقالات فوتبال جهان و اروپا سخن گفت. به بیان دیگر حتی ثروتمندترین باشگاههای جهان نیز دیگر درشرایطی نیستند که سرمایه گذاری قابل توجهی روی بازیکنان همواره مصدوم انجام دهند. این موضوع بدون شک روی عملکرد مالی بارسلونا در تابستان پیش رو اثرگذار خواهد بود.

در چنین شرایطی مدیران بارسا باید ابتدا از شر دستمزدهای سنگین بازیکنان باتجربه خود نظیر ایوان راکیتیچ و آرتورو ویدال خلاص شده و با فروش بازیکنانی نظیر کوتینیو دمبله گریزمن تودیبو النیا کوکورلا و مسی واگی هم کسری بودجه باشگاه را جبران کرده و هم سرمایه موردنیاز برای خرید بازیکنان جدید را فرآهم آورند. در این شرایط بحرانی بارتومئو مدیرعامل فعلی بارسا که بیش از هر زمان دیگری تحت فشار انتقادات و حملات رقبای خود قراردارد همچنان مصمم است تا نیمار ستاره جدا شده این تیم را به ترکیب بلوگرانا بازگرداند. درحالی که مدیران ورزشی باشگاه جذب لائوتارو مارتینز را در اولویت قرار داده اند چرا که معتقدند وی بهترین جایگزین برای لوئیز سوارز ۳۳ ساله به شمار می رود. 

بارسا چنانچه به سنت سال های گذشته خود عمل کند برای خرید مارتینز و نیمار همزمان اقدام خواهد کرد. ولی با توجه به شرایط مالی باشگاه ابتدا باید گریزمان به فروش برسد موضوعی که فرآیند انتقال نیمار و مارتینز را پیچیده و البته تاحدود زیادی مضحک خواهد کرد.

اگر بارسا به دنبال خرید مارتینز با رقم ۱۱۱ میلیون یورو باشد باید تا قبل ۱۵ جولای سال جاری این انتقال را رسما انجام دهد. در این شرایط گنجاندن گریزمان در پیشنهاد به عنوان بخشی از ۱۱۱ میلیون یورو با توجه به فشار مالی موجود اقدامی منطقی به نظر می رسد. این درحالی است که بارسا بدون اطمینان از وضعیت انتقال نیمار مایل نیست که گریزمان را به اینتر واگذار کند. گزارش ها حاکی از آن است که بسیاری در نیوکمپ خود را برای یک داستان طولانی نقل و انتقالاتی  تا روز پایانی نقل انتقالات آماده کرده و معتقدند ورود نیمار تا اخرین روزها ممکن است طول بکشد. 

باوجود تمام مشکلات موجود همچنان نیمار و لائوتارو مارتینز اهداف اصلی نقل و انتقالاتی بارسلونا به شمار می روند این درحالی است که تنها ۲۹ میلیون یورو پول نقد برای هزینه کردن در بازار نقل و انتقالات در اختیار کادرفنی و مدیران بارسا قرار دارد. 

باید دید آیا برای تحقق این رویای جذاب گریزمان دمبله و کوتینیو قربانی خواهند شد؟ چرا که بارسا در شرایط فعلی توان خرید مارتینز و نیمار را ندارد و ایده خرید همزمان این دو ستاره فوتبال جهان دیوانه وار به نظر می رسد. 

 اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399