3 سناریوی یوفا برای تعیین تکلیف لیگ‌های فوتبال اروپا اعلام شد

اتحادیه فوتبال اروپا بعد از جلسه 3 روزه، سرنوشت ازسرگیری مسابقات لیگ های داخلی اروپا را مشخص کرد.
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اتحادیه فوتبال اروپا در جلسه 3 روزه سرنوشت ساز خود اعضای خود درباره از سرگیری مسابقات لیگ های اروپایی در نهایت تصمیمات نهایی را اعلام کرد. در بیانیه یوفا آمده است: یوفا بعد از مذاکره با اعضای خود تمام آنها را تشویق می کند تا لیگ های فوتبال خود را در این فصل با ازسرگیری مسابقات تکمیل کنند تا جایگاه های تیم ها در جدول برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا مشخص شود.

البته با این وجود یوفا به سلامت بازیکنان و هواداران فوتبال اهمیت زیادی می دهد. بهترین سناریو این است در صورت بهتر شدن وضعیت کرونا، مسابقات لیگ های داخلی به روش قانونی خود به پایان برسد تا تیم های راه یافته به لییگ قهرمانان و لیگ اروپا مشخص شود.

در ادامه بیانیه می خوانیم: اگر این سناریو با کرونا مهیا نشد و زمان کم بود، فدراسیون ها می توانند با تغییر سیستم برگزاری ادامه بازی ها فصل را به پایان ببرند تا جایگاه های تیم ها به صورت قانونی مشخص شود.

در نهایت اگر چنین امکانی نیز برای فدراسیون های اعضا وجود نداشت و شرایط طوری باشد که باید بازی های لیگ را لغو کنند، در این صورت فدراسیون ها این حق را دارند تا باشگاه های سهمیه گرفته برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا 2020-2021 را به ترتیب جدول معرفی کنند.اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399