ماتیوس: دوره گوتسه در دورتموند به آخر رسید/فوتبال ایتالیا برای ماریو مناسب است

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال آلمان تصور می کند دوران حضور ماریو گوتسه در بورسیادورتموند به آخر رسیده است.
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

لوتهار ماتیوس در گفت وگویی با اسکای اسپورت نظرش را در مورد گوتسه 27 ساله بیان کرد. ماتیوس که در جام جهانی 1990 بازوبند کاپیتانی «مانشافت» (تیم آلمان ) را بربازو داشت، گفت: تصور می کنم دوره گوتسه در دورتموند تمام شده است.

بازیکن پیشین بایرن مونیخ و اینترمیلان افزود: از این که باشگاه دورتموند بخواهد با او بازهم کارکند، تعجب می کنم. سبک بازی او دیگر مورد نظر بورسیا نیست. او دیگر آن سرعت گذشته را ندارد. به همین خاطر سخت می تواند خودش را با سرعت بالای کنونی تیم هماهنگ کند.

او ادامه داد: حضور در بایرن، چیزی نبود که او خواب و خیالش را می دید. بازگشت به دورتموند هم برای او مثل قبل نبود. او دیگر نتوانست به سطح قبلی بازگردد. ماتیوس به همین خاطر به گلزن آلمان در جام جهانی 2014 توصیه کرد به فکر انتخاب تیمی جدید باشد.

او اظهار داشت: ماریو باید باشگاهی مناسب برای خودش بیابد و زیر نظر مربی درجه یک کارکند. مربی که به وجودش نیاز داشته باشد و بخواهد که براساس او بازی تیمش را پی ریزی کند. شاید در این حالت، حضور در سری آ ایتالیا واقعا مناسب باشد.  به خصوص که در ایتالیا، از سرعت بسیار بالا در فوتبال خبری نیست. به همین خاطر می تواند برایش خوب باشد.

این اظهار نظر که به شکل توصیه بود، در حالی مطرح شد که در هفته های اخیر شایعاتی در مورد علاقه تیم های ایتالیایی اینترمیلان، لاتزیو و رم نسبت به او شنیده شد. ستاره ای که تک گل قهرمانی آلمان ها در فینال جام جهانی 2014 برزیل به آرژانتین را زد، در فصل جاری 19 بازی برای دورتموند کرده که 3 گل زده و یک پاس گل داده است.

قرارداد وی با باشگاه تا پایان فصل جاری است.اخبار کوتاه

رونالد کومان در بیمارستان بستری شد

رونالد کومان سرمربی تیم ملی فوتبال هلند به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد.
کومان به دلیل مشکل قلبی در بیمارستانی در آمستردام بستری شده است.
بر این اساس راب جانسون مدیر برنامه‌های کومان اعلام کرد که شرایط مدافع سابق تیم ملی فوتبال هلند و سرمربی باشگاه‌های ساوتهمپتون و اورتون انگلیس پایدار شده است.
وی در حال حاضر هدایت لاله‌های نارنجی را برعهده دارد.

نخست وزیر ایتالیا مسابقات سری‌آ را لغو می‌کند

بنا به گزارش رسانه های ایتالیا وزارت ورزش این کشور به تیم های فوتبال مجوز داده تا تمرینات فردی خود از فردا آغاز کنند و تمرینات گروهی نیز با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.
اما نشریه « La Repubblica» ایتالیا امروز مدعی شد کونته، نخست وزیر ایتالیا می خواهد چهارشنبه آینده رسما لغو بازی های سری آ ایتالیا را به خاطر حفظ سلامت شهروندان و اهالی ورزش اعلام کند.

فرتونگن با تاتنهام تمدید می کند

تاتنهامی‌ها قصد دارند تا یان فرتونگن را حفظ کنند. طبق گزارش دیلی تلگراف، هاتسپر و بازیکن ملی پوش مذاکراتی از قبل برای ادامه همکاری انجام داده اند. براساس توافق صورت گرفته قرار است مدافع 33 ساله یک سال دیگر در تیم لندنی بماند. قرارداد کنونی بازیکن با تجربه تا پایان فصل جاری است.

گام نخست برای همکاری؛ سرمربی بایرن با سانه تلفنی گفت وگو کرد

بایرن مونیخ از مدت ها قبل در نظر داشت فوروارد ۲۴ ساله منچسترسیتی را در اختیار بگیرد. تیم آلمانی می‌خواست این بازیکن را در تابستان گذشته جذب کند. البته بعد از آنکه سانه دچار مصدومیت شدید پارگی رباط صلیبی شد، پروژه جذب وی با تأخیر زیاد همراه شد.
طبق اعلام روزنامه بیلد اولین گام برای همکاری با وی از طریق تماس تلفنی هانس دیتر فلیک ، سرمربی‌ تیم برداشته شده است. بر اساس اعلام این منبع خبری مربی مونیخی‌ها با وینگر تکنیکی منچستر سیتی به مدت یک ساعت گفتگوی تلفنی کرده و درباره مسائل مربوط به همکاری احتمالی صحبت کرده است.

پیشنهاد جدید یووه به بارسلونا برای جذب ملو

سایت «فوتبال ایتالیا» خبر داد سران باشگاه یوونتوس از جذب آرتور ملو، هافبک برزیلی بارسلونا دست بردار نیستند. بیانکونری در جدیدترین پیشنهاد علاوه بر تقدیم پیانیچ در ازای جذب آرتورو ملو می خواهد ماتیا دی شیلیو، مدافعش را نیز در ضمن این انتقال به بارسلونا بدهد.

از دست ندهید...

رسانه‌های انگلیس احتمال می‌دهند که فصل 21-2020 لیگ برتر انگلیس پشت درهای بسته برگزار شود.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

مشکلات مالی در فوتبال و به خصوص بوندس لیگا به قدری جدی شده که بسیاری از باشگاه ها و کارشناسان معتقدند که قانون مالکیت در آلمان باید تغییر کند.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

یوونتوس حاضر است تنها در یک حالت پل پوگبا را به خدمت گیرد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

ستاره مصری خط میانی بشیکتاش اسپور به تیم ترکیه ای برای ادامه همکاری چراغ سبز نشان داد.

نویسنده: آرمان امیراحمدی

تاریخ: دوشنبه 15 اردیبهشت 1399